Csak a szokásos
Tinnye egyik online közösségi fórumán megint elszabadultak az indulatok. Természetesen ezt is – ahogy eddig szinte mindet – megfelelő hivatalos kommunikációval tökéletesen el lehetett volna kerülni. A faluban a tájékoztatás komolytalansága már évtizedes múltra tekint vissza, a vezetés pedig máig nem tud (vagy nem kíván?) ezen változtatni.
Ezúttal a korhadt fák kivágása volt a gyutacs
Sokan kérdőn és kétségbeesve tekintettek a református temető mellett április 14-én, kedden megkezdett fakivágásokra. Vélhetően nem volt nagyon ismert a tény, hogy a korhadt, düledező és már-már életveszélyes nyárfákkal muszáj kezdeni valamit, és erről a március 18-ai rendkívüli képviselő-testületi ülésen is szó volt. Erről írásos összefoglalót és videó közvetítést is közöltünk.
Szó volt erről a testületi ülésen?
Igen, habár a fent említett ülés meghirdetett napirendjén csak a 2020. évi költségvetési rendelet elfogadása szerepelt, a fakivágás nem. És miért is várná el bárki egy rendkívüli testületi ülésen a
ezt egyébként kommunikálhatná maga az önkormányzat is?
De nem teszi, sőt a testületi ülésekről január óta nem tesz közzé jegyzőkönyveket a
Tinnye honlapja már több mint negyed éve tetszhalott állapotban van?
Valószínűleg nem, hiszen utólag (másnap) mégis csak lehetett.
Online csatatér
A munkálatok első napján, kedd este több órán át tartó, és azóta több mint 130 hozzászólást generáló verbális közelharc alakult ki a lakosok között a Tinnye City nevű Facebook csoportban. A hozzászólásokból és a mellékelt fényképekből világosan látszik, hogy a fák egy részének a kivágása valóban indokolt lehetett, a felfokozott hangulatú szócsatát pedig tökéletesen el lehetett volna kerülni egy jól időzített (előzetes) tájékoztatással.
Stratégia?
Tavaly óta többször elhangzott már, hogy az önkormányzat tervezi egy saját, önkormányzati Facebook oldal üzembe helyezését, hogy majd azon tartsa a kapcsolatot a lakossággal. A fentiek fényében azonban felmerülhet a kérdés:
Vajon azt egyszerűbb dolog lesz naprakészen tartani, mint az egyébként jogszabály által kötelezően üzemeltetendő hivatalos honlapot?
Nem lesz egyszerűbb. Ugyanúgy két kattintás bejegyzést írni ide is, oda is.
Ha a tájékoztatás komolyságán nem változtat a vezetés, mennyiben lesz az különb bármelyik jelenlegi tinnyei online fórumnál?
Legfeljebb annyival, hogy egy saját oldalon a lakosság nem kezdhet önálló bejegyzés írásába, csak hozzászólhat az ott megjelentekhez. Azaz semmi nem fog változni. Esetleg újraéljük azt a néhány évvel ezelőtti időszakot, amikor a tinnye.hu-n megjelent bejegyzésekhez még lehetett hozzászólást írni. Aki emlékszik még erre, tudja, milyen szócsaták születtek ott is.
De akkor miért kell Tinnyének egy újabb felület?
Hogy eggyel több felületet kelljen majd gondoznia (vagy elhanyagolnia)? Vagy azért, hogy onnantól még több helyen egymásnak eshessenek Tinnye polgárai? Vagy hogy legyen még egy hely, ahol a tájékoztatás elmulasztását azzal próbálják pótolni, hogy utólag átirányítják az érdeklődőket a nyilvánosság mellett állandóan kardoskodó képviselő blogjára? És hogy innentől a lakosság egyszerre
Ez volna a közösség építés? Hagyni, hogy a tájékoztatás rendszeres elmulasztása miatt a lakosok egymásnak essenek? Hagyni, hogy a hivatalos tájékoztatás immáron bő
És miért kell várni hónapokat egy olyan hibajavítással, ami egyébként 2 nap alatt elvégezhető lenne…?
Konklúzió
A favágók bizonyára nem kedd reggel kopogtattak be váratlanul az önkormányzat ajtaján, hogy „akkor jöttünk fát vágni”. Az is valószínű, hogy a keddi bejegyzés hozzászólói közül csak kevesen szórakoztak felhőtlenül a verbális egymásnak feszülés ideje alatt. Az így kialakult nézeteltérések pedig semmiképp nem tesznek jót a falu közösségének. Ha tehát az önkormányzat vette volna a fáradtságot, hogy hétvégén vagy még múlt héten megfelelő szakmai indoklással közzé teszi, hogy keddtől mi várható, az sokat dobott volna a tinnyei közhangulaton. Remélhetőleg legközelebb sikeresebb tájékoztatásban lesz részünk.
Címlapkép: MoteOo, Pixabay